Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, съобщиха от правителствената пресслужба.
В рамките на разговора, състоял се по искане на българския премиер, Борисов информира председателя на Комисията за обсъдените по-рано днес въпроси между него и турския президент Реджеп Тайип Ердоган.
Премиерът Бойко Борисов апелира за това ЕС да поддържа отворени каналите за комуникация с Турция и за повече диалог по проблемите, чиито решения могат да бъдат намерени със съвместни усилия и чрез диалог.
Премиерът Борисов заяви, че все повече се засилва усещането на нашата съседка, че трябва сама да се справя с огромния мигрантски проблем, което по думите му не е в интерес на никой.
Българският министър-председател подчерта, че високо цени добросъседските отношения с Турция и изтъкна сътрудничеството, което страната ни има с Турция във връзка с опазването на нашата граница, която е и външна граница на ЕС.
Премиерът е провел тази вечер телефонен разговор и с председателя на Европейския съвет Шарл Мишел.
Сигурността на външните граници има пряко отношение към общото ниво на сигурност на Европейския съюз, е заяви министър-председателят.
Борисов изтъкна, че опазването на границите е сред основните приоритети на България и страната ни стриктно изпълнява своите ангажименти в тази посока. Българският министър председател открои сътрудничеството с турските ни партньори, които носят сериозна тежест по отношение на мигрантите.
Премиерът Бойко Борисов отбеляза, че Турция се намира в трудна ситуация и е добре когато тази държава, а също така и целият регион усещат подкрепата на ЕС. Министър-председателят посочи, че България е за прилагането на общ европейски подход към управлението на миграцията. По думите на премиера е ключово да има стабилен баланс между солидарност и отговорност.

easyJet предупреди за нарастваща загуба през първото си финансово полугодие
Най-големият производител на шоколад в света снижи годишните си прогнози заради слабо търсене
Иран спира износа на нефтохимически продукти до второ нареждане
Амбициите на Иран придобиват нова форма с плащането на криптотакси за Ормузкия проток
Б. Рашев: Предстои да усетим въздействието на кризата с петрола върху храните
Сигнали за бомби в няколко училища в София
Късмет и финансов успех за 6 зодии от китайския хороскоп на 17 април
Обедна емисия
Сектор "Г" с остра критика след посещението на Борисов на стадион "Българска армия"
Сектор "Г" скочи на Бойко Борисов: Нямате място на стадиона на ЦСКА!
Жена тормози легендата Марко ван Бастен
Найденов избухна и подреди крайното класиране – каза кой ще е шампион, но и шокира
Гърми страшен скандал с футболист на ЦСКА
На „Герена“ не спят! Левски се подсилва с дуо испанци
Ламин Ямал се подигра с елиминирания Реал Мадрид + СНИМКА
Защо листата на мушкатото пожълтяват?
Не е само за мускули: Най-добрите източници на протеин за жени
Какво всъщност лекуваме, когато се пристрастяваме?
Блестящ дом с изгодни оферти от BILLA
Рецепти за курабийки за Томина неделя
От първо лице: как се правят новините с Bulgaria ON AIR в Кюстендил
ЦИК показа шаблона за незрящи и склада, в който се съхраняват машините
Гюров: Конституцията изразява стремежът на българския народ да живее в свободно и справедливо общество
Галерия „Ларго“ във Варна открива изложба „Рим“ на Живка Маринова
„Добрият човек от Сечуан“ на Брехт с премиера във Варненския драматичен театър
Сигнали за бомби в 4 училища във Варна и София, искат 100 хиляди долара в криптовалута
Изложба във Варна показва оригинални марки и пощенски материали за Априлското въстание
Трогателно писмо на 10-годишно момиче до НАСА развълнува света: Отнася се до Плутон
Астронавт от „Артемида 2“ наруши протокола на НАСА, за да спаси талисмана на мисията
Къде на Земята гравитацията е най-слаба: Откриха точка, в която тежим с 1% по-малко
Ето къде е най-доброто място за „слушане“ на Вселената
Учени предупреждават: Космическото пиратство е бъдеща реалност, не научна фантастика
Ярка комета ще се приближи до Земята в края на април: Кога ще може да се наблюдава